LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto-Me makina të shtrenjta dhe flamuj kuq e zi / “Daily Mail” përshkruan festën luksoze të shqiptarëve në Londër

29 Nëntor 2022, 15:09, Aktualitet CNA

Foto-Me makina të shtrenjta dhe flamuj kuq e zi / “Daily Mail”

"Daily Mail" i ka kushtuar artikull atmosferës që krijuan shqiptarët dje në Londër me rastin e Festës së Pavarësisë.

Qindra shqiptarë dolën në rrugët e Londrës me makina fantastike gjatë natës për të festuar Ditën e Pavarësisë së vendit të tyre.

Pamjet dhe videot e shpërndara në internet tregojnë makina të shtrenjta "Audi", "Range Rovers" dhe "Porsche 4x4", të cilat shkaktuan trafik rreth Westminsterit, ndërsa oficerët e Policisë Metropolitane përpiqeshin të mbanin nën kontroll trafikun e krijuar.

Në videot e publikuara nga "Daily Mail" vërehen burra dhe gra që valëvisin flamurin shqiptar, ndërsa varen nga xhamat e makinave të tyre, të cilat gazeta britanike i ka cilësuar si luksoze.

“Një 'Lamborghini Huracan' ngjyrë vjollce dhe një 'Mercedes G Class', të cilat kushtojnë përkatësisht rreth 120,000 dhe 160,000 £”, përshkruan me detaje "Daily Mail".

Diku tjetër, të rejat vishnin fustane tradicionale dhe kërcenin në rrugë.

Fishekzjarret e forta u lëshuan ndërsa vargu i gjatë i automjeteve u binin vazhdimisht borive për të festuar Pavarësinë e Shqipërisë, e cila përkujtohet çdo vit më 28 nëntor./CNA.al

Lajmet e fundit nga