LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“SPAK-u është i blerë dhe i trembur”/ Ngjela: Është goditur nga SHBA-ja

29 Nëntor 2022, 15:04, Aktualitet CNA

“SPAK-u është i blerë dhe i trembur”/ Ngjela:

Avokati Spartak Ngjela shprehet se SPAK-u është goditur nga politika amerikane.

Këta deklaratë ai e ka bërë duke iu referuar mesazhit të ambasadores Yuri Kim, në lidhje me zgjedhjen e kreut të SPAK-ut.

 “Nëse unë marr për të vërtetë atë që ka thënë ambasadorja amerikane dhe s’ka si të mos jetë e vërtetë, i gjithë ekuacioni merr atë rrjedhë,” – u shpreh Ngjela në një intervistë për "Euronwes Albania".

Më tej Ngjela ka komentuar deklaratën e kreut të SPAK-ut, Arben Kraja, i cili ka thënë se Berisha është hetuar para se të shpallej "non grata", ndërsa Meta po hetohet për lobim.

Sipas tij kjo nuk është me rëndësi për aq kohë sa ambasadorja Yuri Kim përfaqëson qëndrimet e SHBA-së dhe praktikisht Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK-u nuk funksionon, është i blerë dhe i trembur./CNA.al

Lajmet e fundit nga