LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha, ‘në grackën’ e Irfan Hysenbelliut/ Reagon për shembjen e ndërtimeve pa leje

4 Dhjetor 2022, 17:49, Aktualitet CNA
Berisha, ‘në grackën’ e Irfan Hysenbelliut/ Reagon
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar në lidhje me shembjen e “Prestige Resort" të Irfan Hysenbelliut.

Duke rënë në grackën e Hysenbelliut, Berisha ka dënuar shembjen e ndërtimeve pa leje të pronarit të medieve.

Sipas tij, tritoli ndaj “Prestige Resort” është tritol ndaj shtetit ligjor dhe kushtetues.

“Monstër! Tritoli ndaj “Prestige Resort” është tritol ndaj shtetit ligjor, kushtetues, rendit kushtetues që garanton dhe medias dhe lirisë së saj!#sb”, shkruan ish-kryeministri./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga