LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Afera e inceneratorit të Fierit/ Koka, Bllako dhe Dervishi paraqiten në GJKKO

22 Maj 2023, 11:10, Aktualitet CNA

Afera e inceneratorit të Fierit/ Koka, Bllako dhe Dervishi paraqiten

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, Alqi Bllako dhe Arben Dervishi do të paraqiten sot në Gjykatën e Posaçme në lidhje me aferën e inceneratorit të Fierit.

Pak ditë më parë kujtojmë se, SPAK-u kërkoi 10 vite burg për ish-ministrin Koka dhe 4 vite burg për Alqi Bllakon.

Gjithashtu kërkoi në total 27 vite burg për “bosët” e inceneratorëve, Mirel Mërtirin, Stela Gugallen dhe Klodian Zoton. 

Për Mërtirin dhe Zoton kërkoi nga 10 vite burg secili, ndërsa për Gugallen 7 vite burg./ CNA.al

Lajmet e fundit nga