LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja në Sukth/ Policia del me reagimin zyrtar, viktima pronar i një dyqani

18 Maj 2022, 19:22, Kronika CNA
Vrasja në Sukth/ Policia del me reagimin zyrtar, viktima pronar i një

Policia e Durrësit ka dalë me një reagim zyrtar pas vrasjes që u regjistrua mbrëmjen e sotme në qendër të Sukthit.

Fillimisht mediat raportuan se bëhëj fjalë për një të ri, me precedent penal në fushën e narkotikëve.

Por sipas policisë, viktima është shtetasi me inicialet A. M.(I.), 48 vjeç, pronar i një dyqani dhe pikërisht ndaj objektit të tij është qëlluar me automatik.

Durrës/Informacion paraprak

Në qendër të Sukthit, një shtetas ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri automatik, në drejtim të dyqanit të shtetasit A. M.(I.), 48 vjeç.

Për pasojë shtetasi A. M.(I.) u plagos në gjendje të rëndë dhe si pasojë e plagëve të marra ndërroi jetë në spital.

Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj, për te bërë të mundur kapjen e autorit.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, ndodhet në vendngjarje dhe po punon për fiksimin e çdo prove të vlefshme që do t?i shërbejë hetimit, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.

Lajmet e fundit nga