LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Statuti i PD-së” shkon në Apel/ Gjykata pranon ankimin e Alibeajt

22 Prill 2022, 11:56, Politikë CNA
“Statuti i PD-së” shkon në Apel/ Gjykata pranon ankimin e

Gjykata e Apelit ka pranuar ankimin e Enkelejd Alibeajt, dhe ka marrë në shqyrtim vendimin e Agron Zhukrit, i cili ka njohur statutin e PD, të dalë nga Kuvendi i 11 Dhjetorit 2021.

?Ju informoj se sot me date 22.04.2022, gjyqtare znj. Blerina Muça, ne lidhje me kerkesen e paraqitur nga Partia Demokratike e Shqiperise perfaqesuar nga z. Enkelejd Alibeaj, me objekt: Prishjen e Vendimit Nr. 1346/222 Akti, Nr. 3 Vendimi, dates 25.03.2022 te Gjykates se Rrethit Gjyqesor Tirane me gjyqtar Agron Zhukri duke vendosur pushimin e gjykimit ose kthimin e saj per shqyrtim ne te njejten gjykate por me tjeter trup gjykues, vendosi ne dhome keshillimi:
? Pranimin e ankimit te pales ankuese, Partia Demokratike e Shqiperise, perfaqesuar nga Nenkryetari i saj z. Enkelejd Alibeaj, ndaj Vendimit Nr. 3, date 25.03.2022 te Gjykates se Rrethit Gjyqesor Tirane.
? Kunder vendimit nuk lejohet ankim.?-thuhet në njoftim./CNA.al

Lajmet e fundit nga