LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratorët, Bllako në Apelin e GJKKO-së/ Ish-deputeti socialist kërkon lirinë

18 Prill 2022, 10:43, Aktualitet CNA

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako ka ankimuar në  Apelin e GJKKO, masën e sigurisë ?arrest me burg?, të dhënë nga shkalla e parë.

Bllako argumenton se s’ka prova që ta lënë në burg dhe se nuk është person i  rrezikshëm si dhe nuk do t?i shmanget hetimit.

Ish-deputeti socialist akuzohet  për shpërdorim detyre dhe korrupsion, në lidhje me aferën e inceneratorit të Fierit. Bllako bëhet zyrtari i dytë që arrestohet lidhur me aferën e inceneratorëve pas Lefter Kokës.

Lajmet e fundit nga