LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Duhet të ishte në burg/ Elio Laze përgëzon Habilajn dhe kërcënon

1 Prill 2022, 11:25, Aktualitet CNA

Duhet të ishte në burg/ Elio Laze përgëzon Habilajn dhe

Mbrëmjen e djeshme, Top Channel në një kronikë të tij ka reaguar ashpër ndaj stafit të emisionit Top Story, duke e akuzuar si gjobëvënës.

Nga ana tjetër vetë Endrit Habilaj, autori i këtij emisioni ka reaguar në rrjetet sociale, ka akuzuar Vjollca Hoxhën për gjobë ndaj biznesit.

Por, një koment që bie në sy është edhe ai i gazetarit Elio Laze.

Ky i fundit përgëzon Habilajn dhe kërcënon, duke thënë se këtë që nisi Habilaj, do e vazhdojë dhe ai një ditë.

Të përgëzoj vëlla dhe ke respektin tim për punën tënde në Top Story.

Ndoshta ka ardhur momenti që media të pastrohet nga llumi i gjobave dhe shantazhit. Këtë që ti nise sot, do ta vazhdoj unë një ditë tjetër, për një emër tjetër”-shkruan Laze.

Në fakt, gazetari Elio Laze i cili kërcënon nëpërmjet rrjeteve sociale, do të duhej të ishte në burg.

Kjo për faktin se është kapur me armë dhe drogë. CNA.al ka mësuar se ai është arrestuar nga policia e Tiranës në datën 28 maj 2021.

Gjatë kontrollit në çantën e dorës i është gjetur një armë zjarri, tip pistoletë, me mbishkrimin “ EKOL” me karikatorin e vendosur në armë dhe në krëhërin e armës është gjetur i vendosur një fishek, si edhe drogë, të cilën e kishte në paketën e cigares.

Për këto, mbi gazetarin duhet të rëndonin dy akuza “Mbajtje pa leje dhe prodhimi i armëve shpërthyese dhe municionit”, të parashikuar nga neni 278/1 i Kodit Penal dhe ‘Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” të parashikuar nga neni 283 i Kodit Penal. Në rastin e parë dënimi është nga 5-7 vite burg, ndërsa për rastin e dytë ai duhet të dënohej deri në 5 vite burg.

Por CNA.al ka mësuar se Laze nuk ka bërë asnjë ditë burg, duke u lënë me arrest shtëpie, nga gjyqtari B.Shehaj, me pretendimin për shkaqe shëndetësore./CNA.al

Habilaj akuza Vjollca Hoxhës dhe Sokol Ballës/ I vunë e po vënë gjoba biznesit

Pse gazetari bandit i droguar lihet i lirë?

Ekskluzive-Zbulohen fotot e armës së gazetarit/ Elio Laze u arrestua me pistoletë me fishek në gojë

Gazetari kapet me armë/ Zbardhen skenarët që e shpëtuan në Gjykatë

Lajmet e fundit nga