LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali/ Alqi Bllako arratiset, skenar i SPAK dhe Policisë?

31 Mars 2022, 20:37, Aktualitet CNA

CNA.al mësoi nga burime të sigurta se Alqi Bllako nuk është dorëzuar në polici si dhe nuk është gjendur në banesë. Avokati i tij e pranoi se ish deputeti socialist nuk është arrestuar ndonëse për të është dhënë vendimi ?arrest me burg? nga GJKKO për aferën e inceneratorit të Fierit.

Bllako është arratisur jashtë Shqipërisë. Ai ka shfrytëzuar kohën që i duhej deri në mbledhjen e Këshillit të Mandateve dhe pasi ka bërë gati dorëheqjen.

Largimi i tij nga vendi është bërë disa ditë më parë. Dje kur është njoftuar nga SPAK, Bllako ka qenë në dijeni.

SPAK ka lejuar të arratiset por edhe të shesë pronat. Bllako ka gënjyer kur ka deklaruar se do dorëzohet, ai thjesht dhe vetëm ka fituar kohën për tu larguar.

Bllako është i katërti nga personat e dosjes së inceneratorëve që arratiset. Kujtojmë se edhe Klodian Zoto, Stela Gugallja dhe Mirel Mërtiri ndodhen në arrati.

Por edhe persona të tjerë të përfshirë në dosje nuk kanë mundur të kapen nga SPAK e policia.

Bllako është më i fundit që i ikën nga duart drejtësisë. Policia e SPAK e kërkojnë, Alqi me paratë e inceneratorëve është zhdukur diku në vende ekzotike./E.K-CNA.al

Ekskluzive/ Bllako nuk është arrestuar, ja ka mbathur

Lajmet e fundit nga