LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“I duhet Ramës Lulzim Basha në atë karrige”/ Bylykbashi: Logo dhe statuti i PD ndryshuan në 11 dhjetor

16 Mars 2022, 17:37, Politikë CNA
“I duhet Ramës Lulzim Basha në atë karrige”/

Deputeti i PD dhe anëtari i Komisionit të Rithemelimit Oerd Bylykbashi u shpreh se Lulzim Basha është shkarkuar nga Kuvendi i 11 dhjetorit dhe ky është një fakt i padiskutueshëm.

Bylykbashi tha se tashmë Bashës i kanë dalë kundër edhe deputetët e tjerë të cilët i kërkojnë dorëheqjen. Ndër të tjera ai tha se gjykata po merr kohë për ligjshmërinë e statutit të PD për t?i dhënë më shumë kohë Bashës se kështu do Rama.

Gjykata ka marrë kohë për t’i dhënë më shumë kohë Bashës se kështu do Rama. I duhet Ramës Lulzim Basha në atë karrige. Logoja dhe të tjera kanë ndryshuar, edhe statuti. Kuvendi nuk i ka dhënë kohë dhe as ultimatume Bashës, e ka shkarkuar. Anëtarësia nuk i ka dhënë kohë Bashës me referendum 44 mijë anëtarë dolën votuan, 43 mijë e shkarkuan“, tha Bylykbashi./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga