LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shifrat/ Sa ka përfituar kompania e krijuar në vitin 2015 nga inceneratorët

10 Mars 2022, 16:23, Aktualitet CNA

Vijojnë të dalin në dritë të tjera detaje nga afera e inceneratorëve, por edhe kompanitë që kanë përfituar milionat nga taksat e shqiptarëve.

Një nga kompanitë që ka përfituar është Alfa Poëer Gropu e cila është krijuar në vitin 2015 me ortak fillesta 100% Urim Beshirin.

Në maj të vitit 2016 ortaku i dhuron 100% të aksioneve Adriatik Hajdinit.

Ka qenë nënkryetarja e LSI Brisilda Shehaj, e cila në një postim në Facebook ka folur me shifra dhe ka treguar se sa ka përfituar kjo kompani nga inceneratorët.

Postimi i Brisilda Shehajt:

VAZHDOJME?

Kjo kompani ka qarkulluar 10 milion dollarë e më pas në kulmin e suksesit e mbyllin

Kompania ALFA POËER GROUP

Kompania krijohet në shtator 2015.

Ortaku fillestar 100% URIM BESHIRI

Kompania regjistron 7 adresa sekondare mjete transporti Lezhë/ Milot

Në nëntor 2016 kompania zgjeron objektin e aktivitetit.

Në maj të vitit 2016 ortaku i dhuron 100% të aksioneve ADRIATIK HAJDINIT.

Në janar të vitit 2017 kompania pezullon aktivitetin.

Bilanci për vitin 2015:

Të ardhurat 150.717.418 lekë

Fondi i pagave 297.036 lekë

Fitimi 566.898 lekë

Bilanci për vitin 2016 :

Të ardhurat 893.100.018 lekë

Fondi i pagave 1.298.333 lekë

Fitimi 1.307.648 lekë

Totali i të ardhurave 2015-2016

1.043.817.436 lekë/E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga