LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do t’i shkojmë deri në fund kësaj afere”/ Tabaku zotohet për inceneratorët

2 Mars 2022, 21:58, Aktualitet CNA

Deputetja Jorida Tabaku, e cila drejtoi dhe komisionin hetimor për inceneratorët, është zotuar se do ti shkojë deri në fund kësaj afere.

Në një postim të fundit në rrjetet sociale, deputetja e Lulzim Bashës shkruan se përfituesit e grupit të strukturuar kriminal vazhdojnë t?u vjedhin qytetarëve 90 mijë euro në ditë vetëm nga inceneratori Tiranës.

Ndërsa shton se do tu dëshmojnë qytetarëve se si abuzohet me taksat e tyre që rriten sa herë qeveria ka në mendje një koncesion!

?Çdo ditë shqiptarëve u vidhen miliona euro nga skema e inceneratorëve.

Janë 430 mln euro të hedhura nga xhepat e shqiptarëve në xhepat e përfituesve të vërtetë të këtyre koncesioneve; të grupit të strukturuar kriminal që vazhdon t?u vjedhë qytetarëve 90 mijë euro në ditë vetëm nga inceneratori Tiranës.

Do t?i shkojmë deri në fund kësaj afere, ndërsa qytetarëve do t?u tregojmë se si abuzohet me taksat e tyre që rriten sa herë qeveria ka në mendje një koncesion!?/ E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga