LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Komentuesit bëjnë copash Ramën/ Si quan inceneratorë, por impiante

23 Shkurt 2022, 09:55, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama pritet të dëshmojë sot në Komisionin Hetimor Parlamentar, për inceneratorët.

Por, ndërkohë, Rama ka tentuar të justifikojë këtë koncesion, i quajtur edhe sia fera e shekullit, për të cilën ka pasur akuza dhe denoncime të forta në media, ndërsa tashmë është në hetim edhe nga SPAK.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama vijon propagandën e tij, duke tentuar të justifikojë shumat e frikshme dhe një abuzim qindra milionë euro, për inceneratorë, që nuk ekzistojnë.

Kostot totale të tyre mund të shkojnë 600 milione euro dhe Rilindja po tenton të fshihet, pas fotove që publikon Rama në rrjetet sociale. Por asnjë nga ato impiante nuk punon.

Rama tenton të justifikojë një mal me para për një mal me plehra, por nuk mund të fshihet pas fotove. Malet me plehra janë aktualisht në Elbasan e Fier. Për të mos folur më tej për Tiranë, ku nuk ka incinerator, por vetëm vjedhje dhe abuzime.

Por, ndërsa Rama tenton të justifikojë abuzimet, qytetarët i janë ?vërsulur? me komente, në faqen e tij në rrjetet sociale.

Komentuesit i kujtojnë Ramës, se kontratat janë për inceneratorë, ndërkohë që ai vetë I quan impiante.

?Ju i quani impiante moderne, po në fakt koncesionet janë dhënë per inceneratorë. Është një diferencë e madhe?-shkruan një qytetar.

Ndërsa një tjetër shkruan ?Zoti Edi Rama, përderisa është atëherë, pse po bëhet nami për 400 milion eurot? Ku janë inceneratorët??.

Gjithashtu një qytetar shkruan ?U bë më mirë se si ishte, por sërish larg standartit ku duhet, gjithmonë në lidhje me financimet që kanë marrë këto kompani.?/CNA.al

Më poshtë disa nga komentet:

Sot dëshmon në Komisionin për inceneratorët/ Rama: Mezi po pres

51 fakte dhe dokumente për aferën e inceneratorëve

Lajmet e fundit nga