LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Përplasjet tek 5 Maji, tronditëse”/ Meta, mesazhe të forta

19 Janar 2022, 12:17, Politikë CNA
“Përplasjet tek 5 Maji, tronditëse”/ Meta, mesazhe të

Presidenti Ilir Meta i ka cilësuar si tronditëse pamjet e përplasjeve që kanë ndodhur sot tek 5 Maji.

Në një deklaratë për mediat, Meta ka drejtuar mesazhe të forta institucioneve që situata të zgjidhet me dialog dhe në respekt të të të drejtave të qytetarëve.

Po ashtu Meta i ka drejtuar edhe një thirrje Avokatit të Popullit, që të reagojë për ngjarjen në fjalë.

?Unë kam një shqetësim tjetër për të ndarë me ju.

Opinioni publik është tronditur nga sjellja brutale dhe e dhunshme tek 5 Maji.

Këto nuk janë pamje që ndodhin për herë të parë, të cilat nuk nderojnë as shtetin as agjencitë ligjzbatuese. Duhet dialog dhe respektim i të drejtave të qytetarëve dhe të zgjidhet strehimi i tyre. Aq më tepër që jemi në kulmin e dimrit .

I bëj thirrje Avokatit të Popullit të njihet me të gjitha veprimet, me të gjitha shkeljet dhe të ndajë qëndrimin publik?-tha Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga