LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta/ Kulluri: PD nuk është pronë e Bashës dhe as e familjes së tij

8 Janar 2022, 20:15, Aktualitet CNA
Protesta/ Kulluri: PD nuk është pronë e Bashës dhe as e

Kandidati për kryetar të PD, Edvin Kulluri ka folur për protestën e zhvilluar ditën e sotme në selinë e PD.

 

Kulluri shprehet se tensioni i paprecedentë që ndodhi sot në selinë e PD është produkt i një krize të akumuluar ndër vite.
Në një dalje televizive, Kulluri theksoi ndër të tjera se PD nuk është pronë as e Lulzim Bashës dhe as e familjes së tij.

 

“Ky tension i paprecedent është produkt i një krize të akumuluar ndër vite, krize amoraliteti të lidershipit aktual të partisë dhe një krize që sot organizoi protestën për të marrë selinë. PD nuk është pronë e Bashës dhe as e familjes së tij dhe as atyre që i shkojnë nga pas duke i shërbyer. Këto konflikte në demokraci janë ciklike?, u shpreh Kulluri./CNA.al

Lajmet e fundit nga