LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e demokratëve/ Arrin në 50 numri i të shoqëruarve

8 Janar 2022, 19:39, Aktualitet CNA
Protesta e demokratëve/ Arrin në 50 numri i të shoqëruarve

Policia vijon veprimet dhe shoqërimet e personave që morën pjesë në protestën e ditës së sotme ku u dhunuan nga kryeatri i shkarkuar Lulzim Basha.

Sipas asaj që raportohet në media, numri i të ndaluarëve i ka kaluar 50.  Të ndaluarit janë dërguar në Komisariate.

Ata akuzohen për dhunë nbë protestë, ku në fakt pamjet tregojnë se janë dhunuar me gaz lotsjellës dhe sende të forta nga brenda selisë së PD./ CNA.al

Lajmet e fundit nga