LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Meta ia merr këngës në Presidencë

17 Dhjetor 2021, 08:38, Politikë CNA
Video-Meta ia merr këngës në Presidencë

Presidenti Ilir Meta ka mirëpritur në Presidencë këngëtarin e famshëm italian, Albano Carrisi.

Përmes një video në rrjetet sociale, Meta shihet i lumtur teksa ulet pranë këngëtarit dhe ia merr këngës bashkë me të.

Në postimin e tij, Presidenti shkruan se Albano Carrisi frymëzoi shqiptarët me zërin dhe muzikën e tij ndaj dhe nuk mund të mos këndonin së bashku një nga hitet më të mëdha të tij të titulluar ?Liberta?.

?Shumë i lumtur nga vizita e këngëtarit italian me famë botërore, Albano Carrisi. Me zërin dhe muzikën e tij Al Bano frymëzoi shqiptarët në fund të viteve ?80 për liri, demokraci dhe shpresë, ndaj nuk mund të mos këndonim së bashku, edhe me shumë miq të tjerë artistë, hitin e tij ?Liberta?, që jehon aq fuqishëm sa tre dekada më parë në zemrat tona. Albania – Al Bano do të mbeten gjithmonë të pandarë. ?????? ?Libertà, Quanti hai fatto piangere! Senza te, Quanta solitudine! Fino a che, Avrà un senso vivere Io vivrò, Per avere te??, shkruan Presidenti krahas videos./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga