LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kthehu Mirel”/ Deputeti i PD thirrje inceneratorëve

14 Dhjetor 2021, 14:47, Aktualitet CNA

Sot është vënë në pranga ish ministri i Mjedisit në bashkëqeverisjen PS-LSI, Lefter Koka, pas një hetimi për dosjen e inceneratorëve. Po sot është shpallur në kërkim Mirel Mërtiri i lidhur gjithashtu me inceneratorët.

Në  lidhje me këtë, ka reaguar deputeti i PD, Belind Këlliçi, i cili përmes një statusi në rrjetet sociale shkruan se pas inceneratorëve qëndron një grup i strukturuar kriminal me lidhje okulte me kupolën e shtetit.

Këlliçi tregon Mirel Mërtiri ka bërë dy padi në SPAK ndaj tij dhe sot është shpallur në kërkim.

?Pas inceneratorëve qëndron një grup i strukturuar kriminal me lidhje okulte me kupolën e shtetit. Mbetjet e para filluan të digjen, por pa arrestuar “kokën” e madhe nuk ka drejtësi.

Mirel Mërtiri lëshoi dy padi ndaj meje në SPAK, me synimin të më mbyllte gojën. Sot është shpallur në kërkim. Kthehu vetë Mirel?, shkruan Këlliçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga