LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Burimet diplomatike/Bashës iu refuzua viza amerikane

30 Maj 2021, 03:23, Politikë CNA
Burimet diplomatike/Bashës iu refuzua viza amerikane

Kandidatja për kryetare e PD në zgjedhjet e 13 qershorit Edith Harxhi tha një natë më parë gjatë një interviste në TV Klan, se kishte informacione që prej 4 vitesh Lulzim Basha nuk mund të udhëtonte drejt SHBA. Harxhi tha se kreut aktual të PD i ishte refuzuar viza amerikane. Ndërsa ka patur sot një takim me strukturat e partisë në qytetin e Korçës, Harxhi është pyetur nga mediat mbi këtë deklaratë. Ajo e ka përforcuar duke dhënë se kishte informacione në disa burime, përfshirë edhe ato diplomatike.

Burime dhe informacione të ndryshme duke përfshirë edhe ato diplomatike.

Lajmet e fundit nga