LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Takim me fermerë në Fier/ Luan Baçi: PD do t'ju zgjidh problemin me financimet

10 Prill 2021, 19:09, Politikë CNA

Kandidati i PD në Fier, Luan Baçi ka vizituar fshatin Muçat të Fierit për të folur për shqetësimet dhe problematikat që hasnin banorët dh fermerët në Veçanti.

?Këtu vetëm unë kam Nipt  fermeri, aplikova po do t?i marr dot ato lekë?– u shpreh një fermerët, i cili tha se me disa shishe qumësht që shesin në ditë, nuk dinë çfarë të bëjnë më parë.

Luan Baçi u shpreh se vota për PD zgjidh problemin e financimit të fermerëve dhe shpërblen punën.

?100 milionë euro subvencione në vit para në dorë në bazë të prodhimit plus 50 milion për infrastrukturën bujqësore që ju të keni rrugë për të shkuar tek parcela dhe kanale kulluese. Ju jepni taksa gjelbërimi, pastrimi, ndriçimi, në fakt ndriçim nuk shoh këtu. Jeni pjesë e bashkisë dhe bashkia duhet të interesohet për ju ashtu si për qëndren e qytetit?– tha Luan Baçi.

?Ne paguajmë tamam sic paguan qyteti, të gjitha?-tha një i moshuar, ndërsa një i ri vuri në dukje se punon kamarier, pavarësisht se është i diplomuar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga