LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Bujqësia është sektor prioritar”/ Duma premton produkte konkuruese në tregun europian

10 Prill 2021, 18:28, Politikë CNA

Kandidatja për deputet e Partisë Demokratike në Kavajë Grida Duma ka vijuar fushatën për zgjedhjet e 25 Prillit ku ka takuar fermerët dhe blegtorët e zonës.

Sipas saj, bujqësia është sektor prioritar. Duma u shpreh se produkti bujqësor shqiptar do të jetë konkurues në të gjithë tregun europian.

?Bujqësia është sektor prioritar! Plani jonë do t?i japë përgjigje të menjëhershme të nevojave të prodhuesve. Produkti bujqësor shqiptar do të jetë konkurues në tregun europian. Shqipëria fiton më 25 Prill?, ka shkruar Duma./ CNA.al

Lajmet e fundit nga