LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Patundshmëri nga Shqipëria në Gjermani/ Ngec në “rrjetë” miliarderi i Gjykatës së Tiranës

6 Tetor 2020, 08:03, Vetingu CNA

Komisioni i Pavaruar i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin, Neritan Cena. Mësohet se pasuria ka ?fundosur? gjyqatarin i cili ngeci në “rrjetën” e vettingut.

CNA.al ka  zbardhur pasurinë e gjyqtarit  Neritan Cena, atë që ai ka deklaruar me përgjegjësi të plotë pranë ILDKPKI-së.

Ajo që bie në sy është se gjyqtari merr më shumë borxhe dhe kredi se sa të ardhurat që ka. Ai rezulton me një baba të pasur, një motër që i bën dhuratë 16 150 euro, me kunata dhe kushërinj të pasur, që i japin para për të blërë patundshmëri brenda dhe jashtë vendit.

Lëvizjet financiare që ai deklaron vënë në dyshim pasurinë e tij monetare dhe të patundshme. Cena është pronar i 2 pasurive të patundshme në Gjermani, i një apartamenti në Tiranë dhe një një tjetri në Lukovë si edhe i 2 autoveturave personale./CNA.al

Patundshmëri nga Shqipëria në Gjermani/ Miliarderi i Gjykatës së Tiranës në Vetting

Lajmet e fundit nga