LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kompania PPP e mikut të Ramës rrezikon jetën e qytetarëve/ Mbetjet spitalore i hedh në përrua

5 Tetor 2020, 18:03, Denoncim CNA
Kompania PPP e mikut të Ramës rrezikon jetën e qytetarëve/

?Kompania PPP e mikut të Edvin Hajdutit hedh në natyrë mbetjet mjekësore kirurgjikale!?

Ky është denoncimi i bërë pak më parë nga ish-kryeministri Sali Berisha, duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital.

Ai thotë se kompania e mikut të Edi Ramës “Sani Service”, që merret me Sterilizimin e sallave kirurgjikale në Tropojë, nuk i mbledh më mbetjet por i hedh në përrua.

Berisha shkruan në rrjetet sociale, se kompania ka shkurtuar punonjësit dhe mjetet e transportit për të rritur fitimin, ndërsa këtë akt e cilëson si një krim të shëmtuar që rrezikon në mënyrën më serioze shëndetin e qytetarëve.

?Doktor uroj të jeshë mirë. Desha të bëj 1 denoncim sa i përket këtyre PPP që varfëruan shqiptarët. Kompania e mikut të Edi Ramës Sani Service që operon në Tropojë, që merret me Sterilizimin e sallave kirurgjikale, të gjitha mbetjet që shkaktojnë infeksion, i hedh në përrua rrugës për në Markaj. Ato duhet të demulohen në magazinën e Sani Service që ndodhet diku përballë QTU, në rrugën dytësore.

Disa kohë më para ka qenë furgoni në dispozicion që mblidhte mbetjet e infektuara të Tropojës dhe Kukësit, tani për arsye se kanë shkurtuar personelin nuk i mbledhin më, thjesht i hedhin në përrua. Denoncoje si rast të lutem se është urgjente. Infeksioni mund të hapet nga momenti në moment. Të përshëndes dhe rrëzoni nga qeveria atë mallistin, diktatorin, gjakprishurin Edvin Kristaq Drogën?, thuhet në mesazhin e qytetarit dixhital./ CNA.al

Lajmet e fundit nga