LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi: Xhaçka gënjen ushtarakët, nuk i jep paratë e ushqimeve

21 Shtator 2020, 14:50, Denoncim CNA

?Ushtarakëve nuk u japin paratë e ushqimeve?. Ky është denoncimi më i fundit që vjen nga ish-kryeministrit Sali Berisha.

Duke iu referuar mesazhit të një ushtarku dixhital, Berisha deklaron se ushtarët po gënjehen dhe mashtrohen nga ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka.

Sipas tij, Xhaçka premtoi kompesimin e lekëve të ushqimit për ushtarakët, por nuk i kanë dhënë para.

?Përshëndetje i nderuar Profesor, dua të ndaj me ju një problem që po ndodh me 6.500 veta, po gënjehen, mashtrohen. Ka dy muaj Ministrja Xhaçka premtoi kompesimin e lekëve të ushqimit për Ushtarakët, ndërkohë që kanë stërvitje ndërkombëtare asnjë lek nuk u japin më vete turp po ke mundësi anonim, faleminderit miqësisht?, thuhet në mesazh./ CNA.al

Lajmet e fundit nga