LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kamera e fshehtë/ Stop “pushton” pa mundim institucionet e rëndësishme 

7 Shtator 2020, 10:41, Denoncim CNA

Emisioni ?Stop? starton sonte me një kamera të fshehtë, që tregon, sesa të pasigurta janë instucionet tona të rëndësisë së vecantë.

Siguria e tyre i është besuar një kompanie shtetërore, por rojet e objekteve punësohen në bazë të shumës së parave nën dorë dhe jo në bazë të aftësisë.

Kësisoj institucionet e rëndësisë së vecantë në vendin tonë mbeten në dorë të rastësisë dhe keqbërësve.

Gazetarët e emisionit ?Stop? kanë mundur të ?gjejnë punë? në kompaninë shtetërore të sigurisë së institucioneve dhe pas këtij hapi, kanë hyrë në një prej institucioneve të mbrojtura, duke kaluar cdo pengesë e duke u ulur deri në zyrën e drejtorit.

Për çfarë afere korruptive bëhet fjalë dhe cili është institucioni i pushtuar nga emisioni ?Stop?, do të mund ta ndiqni sonte në mbrëmje në orën 20.10 në ekranin e TV Klan. Për të mos u humbur puntata e parë e ?Stop? për këtë sezon televiziv!/ CNA.al

Lajmet e fundit nga