LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Thirrjet tona nuk u dëgjuan”/ Komisioni Europian i zhgënjyer për çështjen e Teatrit

18 Maj 2020, 11:40, Politikë CNA
“Thirrjet tona nuk u dëgjuan”/ Komisioni Europian i

Komisioni Europian ka shprehur keqardhje që thirrjet për dialog për çështjen e Teatrit nuk u respektuan.

Nëpërmjet një postimi në Twitter, KE  i bën thirrje të gjitha palëve të përmbahen.

?Shprehim keqardhjen tonë që thirrjet për dialog nuk u respektuan, i bëjmë thirrje të gjitha palëve të përmbahen. Ne i kemi ndjekur të gjitha zhvillimet në terren dhe konstatojm se pati një përdorim force, iu kërkojmë të gjitha palëve që të vetëpërmbahen?, thuhet mes të tjerave në deklaratën e KE-së./CNA.al

Lajmet e fundit nga