LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lobimi rus i PD-së/ Patozi: Shpjegimet e Bashës të pamjaftueshme, të bëjë transparencë

24 Mars 2018, 16:09, Aktualitet CNA

Ish-nënkryetari i PD-së, Astrit Patozi i kërkon kreut aktual të kësaj partie, Lulzim Basha të bëjë transparencë në lidhje me akuzat për lobimin rus në SHBA.

Sipas Patozit, shpjegimet e deritanishme nga ana e Bashës kanë qënë të pamjaftueshme. Ai thekson ndër të tjera, se përderisa këto akuza janë ngritur nga një media e huaj, Basha është i detyruar të japë një përgjigje serioze.

Në një intervistë për ABC News, Patozi deklaron se ?Këto lloj akuzash kanë ardhur nga shtypi i huaj dhe për këtë janë paraqitur prova. Kjo e bën të detyrueshme përgjigjen serioze të zotit Basha, shpjegimet kanë qenë të pamjaftueshme në opinion im. Nëse doni të dini opinioni tim, linja ruse s?ka të bëj me të vërtetën. Unë nuk besoj në asnjë çast që zoti Basha të jetë futur në një linjë pro-ruse për të përfituar politikisht?.

Ndërsa në lidhje me bashkimin e PD, Patozi tha se  një hap i parë drejt bashkimit të gjithë demokratëve janë mbajtja e zgjedhjeve.

?Kryetari të pranojë përgjegjësite e tij dhe të lejojë votën, të ndajë pakicën nga shumica si në çdo formacion demokratik?.- u shpreh Patozi./ CNA.al

10:54 Aktualitet

Kanalistët tanë!

Ka një rracë kanalistësh në Shqipëri, ndoshta jo të gjithë j...

Lajmet e fundit nga