LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Marku: Lobimi rus një histori dhe sulm "putinist"

15 Mars 2018, 20:31, Aktualitet CNA

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, njëherësh profesor në Universitetin e Tiranës, Mark Marku, ndodhet në studion e emisionit “Opinion” ku ka komentuar akuzat ndaj Lulzim Bashës, lidhur me një lobim rus në për interes të kreut të PD.

Mark Marku u shpreh se, sulmet që po bëhen ndaj Partisë Demokratike, duke e lidhur me lobime ruse, janë sulme putiniste, për të fituar kredo politike.

Ai tha se e njëjta gjë bëhet edhe nga Putin dhe Erdogan ndaj kundërshtarëve të tyre, duke i quajtur si tradhëtar dhe bashkëpunëtor me të huajt. /CNA.al

Lajmet e fundit nga