LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekzekutohen 8 trafikantët e drogës/ Mes tyre dhe “kapoja” që zëvendësoi El Chapo-n (Video)

11 Shkurt 2017, 08:53, Aktualitet CNA

8 persona janë vrarë gjatë një operacioni të ushtrisë në qytetin meksikan të Neyrait, në shtetin Sinaloa, që më parë ishte ?perandoria? e El Chapo. Trafikantët janë ekzekutuar nga një helikopter i ushtrisë federale.

Siç duket edhe nga pamjet amatore të publikuara në rrjet duken qartë plumbat e mitralozit.

Mes viktimave konfirmohet vdekja e Juan Francisco Patrón, kapo i kartelit të drogës Beltrán Leyva i njohur si “H2”, që ka marrë pushtetin pas arrestimit të El Chapo./CityNews

Lajmet e fundit nga