LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pjerin Ndreu i përgjigjet akuzave të Bashës: Nuk kam asnjë kompani biznesi o rrush i papjekur

26 Prill 2016, 16:09, Aktualitet CNA

Deputeti i Partisë Socialsite, Pjerin Ndreu, i është përgjigjur akuzave të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili tha sot ?Ndreu Security? ka marrë 916 milionë lekë të vjetra nga fondet publike. Në përgjigjen e tij, Ndreu i shkruan Bashës se ai nuk ka asnjë kompani biznesi duke e cilësuar kreun e opozitës si rrush të papjekur.

Reagimi i Pjerin Ndreut

?Po si s?le rast pa tregu veten se je krap o Lulush Basha?ti do të bëhesh Kryeministër?! Mos e dhashtë zoti se ke ngele nën moshë dhe gënjeshtar e hajdut i rëndomtë. Pjerin Ndreu s?ka asnjë kompani biznesi askund o rrush i papjekur. Dhe shifra që përdor ti në publik për vëllezërit e mi është një sajesë turpi që nuk di as ta interpretosh as ta lexosh. E kam lënë pas dore me shpresë se do të reflektosh meqë të jam përgjigje publikisht disa herë, por ti e meriton një përballje në gjyq për të vërtetuar idiotësitë që thu pa pikë turpi. Je hajduti i 250 milionë dollarëve të Rrugës së Kombit, i vrasjes se 4 njerëve të pafajshëm në bulevard, i shitjes se detit, e sa zullume te tjera e s?ke ftyre me fole për njeri. Je thjesht i vobekte e do vdesësh kukull qe qesh e qan sa here te kurdisin! Ty mund të kenë bërë kryetar partie, por fatkeqësisht burrë e kryeministër s?ke për tu bërë kurrë!?, shkruan Ndreu.

Lajmet e fundit nga