LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vetting-u në Policinë e Shtetit/ Konfirmohet në detyrë drejtori në Shkodër

18 Dhjetor 2023, 11:11, Vetingu CNA

Vetting-u në Policinë e Shtetit/ Konfirmohet në detyrë

Edmond Sulaj, Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, doli këtë të hënë para trupës vlerësuese për vetting-un.

Mësohet se Sulaj është konfimuar në detyrë, pasi ka dalë i pastër në të 3-ja kriteret.

Zyrtarit të lartë të policisë iu kontrollua pasuria, aftësia dhe pastërtia e figurës.

Trupa e Vlerësimit përbëhej nga kryesuesi Arben Sefaj, reklatorja Denisa Sina dhe anëtarja Suela Bulku.

Para Trupës së Vlerësimit do të dalin edhe 2 drejtues të lartë të Policisë, ndërsa vettingu do të vazhdojë në të gjithë Policinë e Shtetit./ CNA

Lajmet e fundit nga