LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk kam presion, luaj futboll për qejf”, Armando Broja flet para Izraelit: Vetëm fitoren kemi në mendje

22 Shtator 2022, 13:59, Sport CNA
“Nuk kam presion, luaj futboll për qejf”, Armando Broja flet

Shqipëria do të përballet ndaj Izraelit dhe Islandës në dy takimet e fundit të shtatorit.

Në konferencën për shtyp ishte i pranishëm Qazim Laçi dhe Armando Broja. Sulmuesi i Chelsea tregoi përshtypjen e tij teksa po afron gjithmonë e më tepër ndeshja vendimtare.

“Këto dy ndeshje janë shumë të rëndësishme, duhet t’i fitojmë të dyja. Trajneri e vendos formacionin. Kemi përgatitur disa skema për ta fituar takimin. Vetëm fitoren e kemi në mendje. Nëse Reja më fut do të jap maksimumin. Për mua nuk ka shumë presion sepse po luaj futboll, kam luajtur futboll që 3-vjeç. Nuk kam presion sepse luaj për qejf dhe nuk e ndiej, thjesht luaj futboll dhe dua të fitoj”, tha Broja.

Lajmet e fundit nga