LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmet iraniane lënë pasoja për Kukësin, lojtari i federuar nuk ka ardhur akoma

22 Shtator 2022, 10:00, Sport CNA
Sulmet iraniane lënë pasoja për Kukësin, lojtari i federuar

Abdou M’Bark pritej të ishte futbollisti më i ri i Kukësit por verilindorët nuk e kanë akoma në ekip. M’Bark është mesfushor i Kombëtares Mauritane dhe shihet si përforcim me shumë vlera për Kukësin. 23 vjeçari duhet të ishte bashkuar me ekipin që në periudhën kur drejtohej nga Gega por sulmet iraniane në sistemin TIMS kanë shtyrë mbërritjen e tij.

M’Bark ka nënshkuran një kontratë me Kukësin dhe është federuar në ekip por duke qenë se është nga afrika, problemet me vizën janë të ditura. Sulmet e fundit të Iranit e kanë rënduar akoma më shumë situatën dhe verilindorët po punojnë të gjejnë një mënyrë që të sjellin afrikanin në ekip.

Lajmet e fundit nga