LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Miqësorja në Turqi, Tirana mposht kampionët e Shkupit

19 Qershor 2022, 17:30, Sport CNA
Miqësorja në Turqi, Tirana mposht kampionët e Shkupit

Tirana fitoi ditën e sotme, miqësoren ndaj Shkupit, me rezultatin 0-2. Kjo sfidë u zhvillua në Turqi, aty ku të dyja skuadrat po zhvillojnë fazën përgatitore, para ndeshjeve në Europë. Përballë ishin dy skuadrat kampione, me Tiranën që fitoi titullin në Shqipëri dhe Shkupi që e fitoi në Maqedoninë e Veriut. Pas pjesës së parë të mbyllur pa gola, në të dytën kampionët e Shqipërisë, ia dolën të shënojnë dy herë me Taulant Seferin dhe Vesel Limajn, për të regjistruar fitoren e parë në miqësore, pasi pak ditë më parë u mposhtën me rezultatin 1-2 nga Dinamo Auto Tirasol.

Lajmet e fundit nga