LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

E ardhmja e Maldinit dhe Massaras e pasigurtë, ‘tymi i bardhë’ i rinovimit nuk po duket...

18 Qershor 2022, 11:31, Sport CNA
E ardhmja e Maldinit dhe Massaras e pasigurtë, ‘tymi i

E ardhmja e Paolo Maldinit dhe Ricky Massara është gjithmonë e pasigurt. Dy drejtuesit, protagonistë të ‘scudetto’-s së kuqezinjve, u skadon kontrata në fund të muajit dhe për momentin nuk ka asnjë lajm për rinovimin e kontratave të tyre. Sipas raportimeve të edicionit të sotëm të ‘Tuttosport’, arsyeja e pritjes duhet kërkuar në disa detaje që duhet të zgjidhen me Milanin si pronë, në veçanti midis Gazidis dhe Eliott. E sigurt është se pronari i ri Cardinale është shprehur se dëshiron të vazhdojë projektin me ta dhe, siç thotë ai, gjithçka do të nisë me ‘tymin e bardhë’, që fillimisht duhet të dalë nga rinovimi i kontratave të dy drejtuesve kuqezi.

Lajmet e fundit nga