LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Skënderbeut i largohet edhe Randi Dumfur, firmos në Greqi

17 Qershor 2022, 21:03, Sport CNA
Skënderbeut i largohet edhe Randi Dumfur, firmos në Greqi
Randi Dumfur

Shumë nga futbollistët e sezoneve të fundit kanë mbyllur kontratat me ekipin e Skënderbeut. Listës së gjatë të atyre që janë larguar nga Skënderbeu i është shtuar edhe mesfushori ganez Rendi Dumfur.

Ky  i fundit ka qenë pjesë e formacionit titullar në dy sezonet e fundit dhe shihej si një element me perspektivë që mund të vazhdonte të ndihmonte Skënderbeun në vitet në vijim.

Por bashkëpunimi nuk do të vazhdojë, pasi ai është prezantuar sot si lojtari i ri i Episkopi FC në kategorinë e dytë greke. Klubi bëri të ditur se kishte firmosur për një vit me mesfushorin ganez, i cili nga ana e tij e vlerësoi si një sfidë të rëndësishme për karrierën.

“Unë kam dëshirë të përmbush pritshmërinë që ka skuadra në një nga ligat kryesore të futbollit grek. Jam i gatshëm që të përfshihem në mënyrën se si luhet futbolli këtu. Do të jap gjithçka për të arritur objektivat e klubit”, theksoi Dumfur.

Lajmet e fundit nga