LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Blindohet porta, Shkëlzen Ruçi firmos me Skënderbeun

19 Qershor 2022, 09:22, Sport CNA
Blindohet porta, Shkëlzen Ruçi firmos me Skënderbeun
Shkëlzen Ruçi

Vjen akordi final. Shkëlzen Ruçi do të jetë portieri i Skënderbeut për Kategorinë e Parë. Pas shumë dilemash dhe bisedimesh, marrëveshja është mbyllur. Akordin e kanë pranuar të dyja palët.

Elbasanasi ka një karrierë të gjatë mes shtyllave, teksa ka luajtur me ekipe si Elbasani, Bylisi, Luftëtari dhe Gjilani, ndërsa edhe sezonin e shkuar ishte pjesë e korçarëve.

Ai ka luajtur nëntë ndeshje si titullar me Skënderbeun sezonin e shkuar, duke mos pasur shumë hapësira, por një gjë e tillë duket se nuk e ka stepur për të vijuar në Korçë edhe në Kategorinë e Parë.

Lajmet e fundit nga