LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Torino zgjedh portierin titullar për sezonin e ardhshëm

19 Qershor 2022, 15:46, Sport CNA
Torino zgjedh portierin titullar për sezonin e ardhshëm
Etrit Berisha dhe Milinkoviç-Saviç

Portieri i Kombëtares, Etrit Berisha, përgjatë sezonit të shkuar ka dueluar për vendin e titullarit në portën e Torinos me portierin serb, Vanja Milinkoviç-Saviç, me trajnerin e skuadrës Ivan Juriç që ka qenë në mëdyshje mes dy lojtarëve për zgjedhjen e parë të formacionit.

Raportimet nga “La Stampa” tregojnë se Torino duket se e ka bërë zgjedhjen e saj për portën duke konfirmuar gardianin shqiptar dhe duke nxjerrë në merkato portierin serb.

Ky i fundit, duket se do të largohet gjatë javëve në vijim, pas komunikimit nga ana e klubit se Berisha do të jetë zgjedhja e parë për sezonin e ardhshëm.

Torino duket se do të zëvendësojë 25-vjeçarin me portierin brazilian Gabriel, i cili do të jetë rivali i ri i Berishës për vendin e titullarit te torinezët.

Lajmet e fundit nga