LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tritan Shehu "shpërthen" ndaj përçarësve/ "'Patericat' e Ramës duhen pështyrë në fytyrë"

3 Mars 2023, 21:14, Politikë CNA

Tritan Shehu "shpërthen" ndaj përçarësve/

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu e ka cilësuar një ditë të zezë për drejtësinë shqiptare ditën e sotme  pas vendimit për rishqyrtimin e çështjes së vulës në Partinë Demokratike.

Nëpërmjet një reagimi në rrjete sociale ai shpërtheu ndaj përçarësve duke u shprehur se patericat e Ramës duhete të pështyhen në fytyrë.

Ditë e “zezë” për drejtësine shqiptare!

Nje “deja vu” e vërtetë e degradimit në radhë të parë të drejtësisë e më tej edhe të demokracisë sonë!

Jo për PD, sepse ne ishim koshient që kjo do të ndodhte, dihej prej kohësh!

Nuk mund të ndodhte ndryshe në kushtet e regjimit, që ka “futur duart” thellë në sistemin e drejtësisë së “rilindur”, ndërsa “këmbet” i ka vendosur mbi demokracinë!

E dinim këtë, që kur filluam atë rrugëtim të ringritjes së PD, të nxjerrjes së saj nga “keneta”, që kur e çliruam nga “kthetrat” grabitqare të rregjimit.

Kjo e sotmja është “goditja e fundit”, që ai regjim i rezërvon PD-së së ringritur, të lire tashme, te gateshme per te cliruar edhe demokracine tone.

Por dhe kjo tentativë regresive e Rames&Co është e destinuar të përfundojë në “kosh”, të ç’bëhet ashtu si përfundoi i gjithë skenari i turpshëm kundër saj, për disa vite me radhë.

Turp i vërtetë sot edhe për zbatuesit e ketij skenari antidemokratik.

Por në radhë të parë duhen ”pështyrë në fytyrë” me përbuzje “patericat”, “eunuket” e Ramës, perçarësit e paguar të PD.

Kushdo, qe kujton se duke i varur Rama ne qafe nje vule a simbol, mund te vjedhe PD…!

…Mund t’ja rrëmbejë atë demokratëve!

Por dhe këta gabojnë rëndë, shumë rëndë, si padroni i tyre!

Pa asnjë dyshim një fund i turpshëm i pret.

Së bashku më Ramën vetë!

14 Maji, por jo vetëm, do të jenq requiem-et e tyre!”, shkruan ai./CNA.al

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga