LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama i dorëzon Veliajn SPAK-ut/ “Nxirrini ujin e zi korrupsionit”

24 Prill 2024, 17:26, Politikë CNA
Rama i dorëzon Veliajn SPAK-ut/ “Nxirrini ujin e zi
Erion Veliaj dhe Edi Rama

Kryeministri Edi Rama i ka dorëzuar SPAK-ut kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, pas arrestimit të drejtorëve hajdutë të bashkisë së Tiranës që merrnin për vete tenderat me kompaninë “5D”.

Në një intervistë televizive, Rama tha se SPAK-u duhet t’i nxjerrë ujin e zi korrupsionit ku ka arsye dhe ku ka prova.

Ai deklaroi se prokurorët e SPAK-ut nuk duhet të pyesin as majtas as djathtas, as lart, as poshtë, por të ecin vetëm drejt.

“SPAK-u t'i nxjerrë ujin e zi korrupsionit. Ku ka arsye, ku ka prova për këdo qoftë nga njëra anë është rreshtuar sipas shkallëve të caktuara në frontin e përbashkët dhe e shfrytëzon për veten, të godasë dhe të mos pyesë as majtas as djathtas as lart as poshtë por vetëm drejtë”, u shpreh kreu i qeverisë.

Vijon…

Lajmet e fundit nga