LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“PD, drejt fitores në 14 maj”/ Paralajmëron Tritan Shehu: Demokracia sot, në rrezik

25 Shkurt 2023, 12:39, Politikë CNA

“PD, drejt fitores në 14 maj”/ Paralajmëron Tritan Shehu:

Deputeti Tritan Shehu nga Gjirokastra në krah të Berishës, theksoi se PD-ja do të dalë fitimtare në zgjedhjet e 14 majit.

Shehu tha se Gjirokastra ka bërë histori për gjithë lëvizjen demokratike shqiptare në momente tejet të vështira të regjimit. Tritan Shehu theksoi gjithashtu se dmokracia edhe sot rrezikohet nga këto tipare.

“Kjo degë ka bërë histori jo vetëm për Gjirokastrën, por për gjithë lëvizjen demokratike shqiptare. Le të kujtojmë me mirënjohje ata të cilët hapën rrugën dhe filluan lëvizjen e PD-së në Gjirokastër, në momente tejet të vështira të këtij regjimi, që u shemb në sajë të Berishës, lëvizjes së studentëve dhe luftëtarëve të paepur për demokraci duke shënuar ndryshmin e madh të Shqipërisë. Sot rrezikohet nga ato tipare regjimi që do të përballemi në zgjedhje, për të fituar”, u shpreh Shehu./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga