LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jorida Tabaku shet edhe Lulzim Bashën

5 Tetor 2022, 18:30, Politikë CNA
Jorida Tabaku shet edhe Lulzim Bashën
Deputetja Jorida Tabaku me ish-kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Deputetja Jorida Tabaku ‘ka shitur’ ish-kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, për financimet ruse në Partinë Demokratike në 2017-ën, kohë kur e djathta drejtohej nga Basha.

Në një intervistë për "Klan News", Tabaku kërkoi që organet e drejtësisë të bëjnë punën e vet.

Gjithashtu, ajo hodhi poshtë Bashën, teksa kërkoi të bëhet transparencë për paratë ruse.

Deputetja theksoi se pavarësisht vendimmarrjes që ka pasur secili, duhet që të zbardhet çështja e lobimit.

“Thirrja ime e vetme është për organet e drejtësisë që të flasë për këtë çështje, të ketë në fakt transparencë për këtë proces dhe unë besoj se nuk i bën mirë Partisë Demokratike që të përmendet për këtë çështje.

Besoj që është në dinjitetin tonë të secilit, pavarësisht se çfarë vendimmarrje kemi pasur që të ofrojmë transparencë për këtë proces”, nënvizoi Tabaku./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga