LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjekmarkaj e pranon pas dështimit në zgjedhje/ “Alibeaj është pakicë”

16 Maj 2023, 21:06, Politikë CNA
Gjekmarkaj e pranon pas dështimit në zgjedhje/ “Alibeaj
Deputeti Agron Gjekmarkaj

Partia Demokratike e Enkelejd Alibeajt, e cila mban edhe vulën, dështoi në zgjedhjet vendore, pasi nuk arriti të merrte asnjë bashki.

Për këtë rezultat të thellë humbjeje ka folur mbrëmjen e sotme deputeti Agron Gjekmarkaj, i cili është pjesë e PD-së së Alibeajt.

Gjekmarkaj pranoi në një intervistë me Marsela Karapançon se PD-ja që mban vulën është pakicë dhe ajo që drejtohet nga Sali Berisha është shumicë.

“Nëse kemi parasysh shifrat, fitorja e PS është një fitore që ka kaluar kufijtë e çdo pritshmërie. Një befasi për të gjithë dhe një zhgënjim për popullin opozitar. Në PD, ku ka pasur akuza e kundër-akuza, fyerje e sharje deri në 8 janarin që kanë qenë periudha më e errët dhe të gjitha këto lënë gjurmë. Sot kemi dy realitete, që është ai shumicë dhe pakicë i vulës, apo zyrtare që quhet rëndom. Elektorati i djathtë ka preferuar ta shfaqë lodhjen e vet duke refuzuar disa procese të ndodhura brenda PD. Duket sikur kemi dy organizata brenda saj”, theksoi deputeti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga