LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PD-ja e Alibeajt dështon edhe në Konispol/ Merr vetëm një mandat

16 Maj 2023, 18:52, Politikë CNA

PD-ja e Alibeajt dështon edhe në Konispol/ Merr vetëm një

Partia Socialiste ka marrë shumicën e mandateve për anëtar të Këshillit Bashkiak në Konispol.

Saktësisht sipas të dhënave të KQZ-së, PS ka marrë 39.76 %të votave të përkthyera në 7 mandate.

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” renditet u dyti pasi ka arritur të marrë 15.59 % të votave, pra 3 mandate.

PDIU raditet e e treta duke fituar kështu 2 mandate.

Ndërsa PD-ja e Enkelejd Alibeajt radhiter në vend të katërt me 1 mandat sëbashku me PR dhe PLL./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga