LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FAKTI/ Basha vazhdon projektin për ndarjen e PD-së

19 Korrik 2022, 18:19, Politikë CNA
FAKTI/ Basha vazhdon projektin për ndarjen e PD-së
Lulzim Basha

Lulzim Basha po vazhdon projektin e tij për ndarjen e Partisë Demokratike.

Një gjë e tillë është faktuar ditën e sotme, ku që prej orës 18:00 ai ka mbledhur deputetët e tij veçmas.

Kjo është një shenjë e qartë e ndarjes së PD-së, në të cilën pritet të merren vendime jo të unifikuara dhe me qëllim zgjatjen e agonisë së Bashës dhe themelimin e partisë së Lulit.

Të pranishëm në mbledhjen e thirrur nga Basha janë vetëm një grup i vogël deputetësh, që vijojnë të qëndojnë në krah të tij për të çuar deri në fund qëllimin e Lulit./CNA.al

Lajmet e fundit nga