LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alibeaj “përqafon” dështimin dhe në Sarandë/ Del forcë e tretë në Këshillin Bashkiak

16 Maj 2023, 21:06, Politikë CNA

Alibeaj “përqafon” dështimin dhe në Sarandë/ Del

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve edhe për Këshillin Bashkiak në Sarandë.

Sipas rezultateve zyrtare të KQZ-së, PS ka marrë 12 mandate dhe koalicioni “Bashkë Fitojmë” ka marrë 4 mandate ndërsa PD-ja e Alibeajt ka marrë 3 mandate.

Ndërkohë, nga 2 mandate kanë marrë PDIU, Aleanca Arbnore Kombëtare,
Partia Levizja e Legalitetit dhe Partia Republikane.

Nga një mandat kanë fituar Partia Agrare Ambjentaliste e Shqipërisë , Fryma e Re Demokratiken dhe Partia Balli Kombëtar./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga