LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Habit biznesmenia e njohur/ Mbeta shtatzënë në moshën 50-vjeçare

1 Prill 2023, 19:10, Lifestyle CNA
Habit biznesmenia e njohur/ Mbeta shtatzënë në moshën
Biznesmenja e njohur, Silva Heijneman

Biznesmenja e njohur, Silva Heijneman ka habitur publikun me historinë e radhë që ka rëffyer lifdhur me jetën e saj personale.

Heijneman në një intërvistë për moderatoren Rudina Magjistari ka rrëfyer se si mbeti shtazënë në moshën 50-vjeçare.

Në atë kohë ajo shpjegon se në momentin që mbeti shtazënë sapo kisjte nisur një lidhje.

Por edhe pse mjeku dhe partneri i saj i kërkuan që ta mbante  fëmijën ajo qëndroi e palëkundur ndaj vendimit të saj dhe i tha partnerit se kishte ardhur koha që ajo të kujdesej për vetën e saj dhe ta jetonte jetën.

Në eksperiencën time personale mua më ka filluar rreth moshës 45-46 vjeçare. E kam përfunduar ciklin, që dhashë shenjën finale, unë kam ngelur shtatzënë në moshën 50-vjeçare. Kam qenë në perimenopauzë, disa e quajnë pre menopauzë dhe ishte kjo periudha që pata një çrregullim drastik të ciklin. Unë e ndërpreva shtatzëninë megjithëse mjeku gjinekolog më tha ‘Silva mbaje’ sepse atje ku shkova ishte momenti, unë sapo isha lidhur me partnerin tim të ri. Kthehem nga Tajlanda, kishim rreth 5 muaj e ca që ishim bashkë.

Ishte fillimi i një lidhjeje dhe me thënë të drejtën kisha marrë vendim që këto vite më përkisnin mua, të jetoja jetën. I thashë boll. Boll bëra mamanë, boll bëra detyrën time që e bëra perfekt dhe jam shumë krenare për çfarë bëra për fëmijët por ndodhi.

Vendosa ta heq, por përpara se të hyja në sallë, 2-3 ditë më parë im shoq ishte në Holandë, ai mori një vendim ‘ti nuk do ta heqësh’. Të dy donim që jo, ishte shumë shpejt. Pastaj ai tha ‘Silva, mbase bëjmë një gocë të bukur bashkë.

I thashë unë mund ta jap një gocë të bukur, por unë kam ndërmend të kujdesem për gocën tjetër të bukur, për Silvën kështu që kisha marrë një vendim që nuk ma prishi dot mendjen”, tha ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga