LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ehh rregullat…”/ Eranda Libohova ‘kapet’ me ndjekësit, pas kritikave për veshjen në dasmën e Arminës dhe Shkëlzenit

26 Shtator 2022, 19:25, Lifestyle CNA
“Ehh rregullat…”/ Eranda Libohova ‘kapet’ me
Eranda Libohova

Këngëtarja Eranda Libohova ka reaguar pas kritikave të fansave, pasi u shfaq e veshur me fustan të bardhë në dasmën e Arminës me Shkëlzenin.

Këngëtarja kishte zgjedhur një veshje totalisht të bardhë, me një xhaketë të bardhë dhe një fustan me pala, ndërsa postoi dhe fotot në rrjetet sociale.

Por krahas respektit që kanë ndjekësit për të, ajo mori një lumë kritikash pikërisht për faktin se ka shkuar në dasëm me veshje të bardhë, gjë që sipas bestytnive/traditave shqiptare nuk është e pëlqyeshme, pasi vetëm nusja duhet të jetë  veshur me të bardha. 

“Nuk duhet të ishte veshja juaj e bardhë. Nuk ka rëndësi i gjatë apo i shkurtër”, “Sorry me gjithë admirimin si këngëtare, por është disrespekt të shkosh me veshje të bardhë në dasmë. Ka ca rregulla që duhen respektuar”, “Me të bardha? Sikur nuk lejohet”,ishin disa nga komentet.

Eranda i ka marrë me sportivitet këto komente dhe i është përgjigjur njërit prej tyre. Teksa dikush i ka shkruar se është mungesë respekti ndaj nuses të vishesh me të bardha, këngëtarja i është përgjigjur: Nuk më ngatërroi njeri me nusen se kishte veshur fustan të shkurtër kur këndova unë. Eh rregullat…./CNA.al

“Ehh rregullat…”/ Eranda Libohova ‘kapet’ me

Lajmet e fundit nga