LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Libri që "tundi" themelet e Pallatit Mbretëror/ Si Meghan i kish vënë syrin një prone deri tek dëshira për t'u bërë si Beyonce

26 Shtator 2022, 14:45, Lifestyle CNA

Libri që "tundi" themelet e Pallatit Mbretëror/ Si Meghan i

Duka dhe Dukesha e Sussex-it kishin shpresuar të transferoheshin në një 'suite apartamentesh në Kështjellën Windsor', por në vend të kësaj iu dha Frogmore Cottage, pretendon një libër bombë, i cili së fundmi gjeti "dritën" e botimit. 

Princi Harry dhe Meghan Markle thuhet se dëshironin shumë një ndërtesë në zemër të shtëpisë së Mbretëreshës në Berkshire, por mbetën të zhgënjyer, sipas pretendimeve të botuara në librin e Katie Nicholl, The New Royals.

"Kur Harry dhe Meghan njoftuan dëshirën e tyre për t'u larguar nga Pallati Kensington, Mbretëresha u ofroi atyre Frogmore Cottage në Windsor Great Park si shtëpinë e tyre të re," shkruan Nicholl, në një ekstrakt të botuar për herë të parë në Mail On Sunday . 

Libri që "tundi" themelet e Pallatit Mbretëror/ Si Meghan i

Libri, i cili u shfaq paraprakisht në The Times , kishte gjithashtu akuza se Mbretëresha u detyrua të ulte këmbën e saj mbi Megxit dhe u tha Sussexëve se ata ishin "ose brenda ose jashtë" në samitin e vështirë të Sandringhamit, ku anëtarët mbretërorë vendosën të ardhmen e Harry-t dhe Meghan-it. .

Low tha se anëtarët e familjes mbretërore u takuan në të ashtuquajturin "samiti Sandringham" pesë ditë pasi Duka dhe Dukesha njoftuan planet e tyre për të dhënë dorëheqjen si anëtarë të familjes mbretërore më 8 janar 2020.

Gjatë diskutimeve fillestare, Mbretëresha donte që të katër familjet mbretërore të punonin së bashku shpejt për të gjetur një zgjidhje.

Libri që "tundi" themelet e Pallatit Mbretëror/ Si Meghan i

Meghan Markle besonte se do të ishte ' Beyonce  e Mbretërisë së Bashkuar' kur të martohej me Princin Harry , përpara se të zbulonte se i urrente rregullat strikte të jetës mbretërore dhe më vonë të hiqte dorë nga detyrat e saj si Dukeshë e Sussex-it, pretendon një libër i ri bombë. 

Ekstraktet shpërthyese të librit të ardhshëm, Courtiers: The Hidden Power Behind the Crown nga Valentine Low, u botuan sot nga The Times.

Insajderët kanë pohuar se dukesha besonte se ajo do të bëhej Beyonce e Britanisë pasi të martohej me nipin e Mbretëreshës – por ishte e zhgënjyer nga protokollet dhe rregullat e rrepta të jetës si një anëtare që punonte në familjen mbretërore dhe u ndje gjithnjë e më shumë e ‘gopur dhe e keqkuptuar’ nga The Firm.

Libri gjithashtu përmbante pretendime se Mbretëresha u detyrua të ulte këmbën mbi Megxit dhe u tha Sussexëve se ishin "ose brenda ose jashtë" në samitin e Sandringham, ku anëtarët mbretërorë vendosën të ardhmen e Harry-t dhe Meghan-it./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga