LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Albina dhe Familja Kelmendi ngjiten në skenë/ Shqipëria elektrizon skenën e Eurovizionit

11 Maj 2023, 22:31, Lifestyle CNA
Albina dhe Familja Kelmendi ngjiten në skenë/ Shqipëria
Albina dhe Familja Kelmendi

Vetëm pak minuta më parë janë ngjitur në skenën madhështore të Eurovizionit Albina dhe Familja Kelmendi.

Familja shqiptare ka elektrizuar me performancën në këtë natë të dytë gjysmëfinaleje të koncertit më të madh të muzikës.

Kënga “Duje” u prit me duartrokitje dhe brohorima, duke shkaktuar emocione të forta në Eurovizion.

Shqipëria mban numrin 14, ndërsa votimi i publikut bëhet i mundur rreth orës 22:24 me orën lokale.

Nga nata e parë e Eurovizionit, në finale shkuan Norvegjia, Serbia, Portugalia, Kroacia, Zvicra, Izraeli, Moldavia, Suedia, Çekia dhe Finland, ndërsa 10 shtete të tjera pritet të shkojnë sonte./ CNA.al

Lajmet e fundit nga